ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයේ සැකකරුවන්ගේ ගිණුම් තොරතුරු ලබාදීමට නියෝග

පාස්කු ඉරිදා ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයට සම්බන්ධ සැකකරුවන් කණ්ඩායමකගේ බැංකු ගිණුම් සම්බන්ධයෙන් විස්තර අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට ලබා දෙන ලෙස කොටුව මහේස්ත්‍රාත් රංග දිසානායක මහතා අද රාජ්‍ය හා පෞද්ගලික බැංකු ආයතන කිහිපයකට නියෝග කරනු ලැබුවා.

ඒ, කොළඹ සිනමන් ග්‍රැන්ඩ් හෝටලයේදී මරාගෙන මැරෙන බෝම්බ ප්‍රහාරයක් එල්ල කළ මොහොමඩ් ඊබ්‍රහීම් ඉම්රාන්, ඔහුගේ බිරිඳගේ සහ ඔහු සමග ඇසුරු කළේ යැයි කියන සැකකරුවන් කිහිප දෙනෙකුට අයත් බැංකු ගිණුම් පිළිබදවයි.

එම බෝම්බ ප්‍රහාරයෙන් මිය ගිය පුද්ගලයින් සම්බන්ධයෙන් සිදු කෙරෙන මූලික මහේස්ත්‍රාත් පරීක්ෂණය සඳහා පැමිණිල්ලේ සාක්ෂිකරුවන් ලබන අගෝස්තු 21 වන දා අධිකරණයට ඉදිරිපත් කරන ලෙසට ද මහේස්ත්‍රාත්වරයා අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට නියෝග කරනු ලැබුවා.

2076

ආසාදිතයන්

1903

සුවය ලැබූ

162

දැනට රෝගීන්

11

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.