පළාත් පාලන මැතිවරණය ලබන පෙබරවාරි 15 වන දාට පෙර පැවැත්වීමට පියවර ගන්නා බව මැතිවරණ කොමිෂන් සභාව පවසනවා.
එම කොමිෂම සඳහන් කළේ, පළාත් පාලන ආයතන 341 ක මැතිවරණය එකවර පැවැත්වීමට පියවර ගන්නා බවයි.මේ අතර ආයතන 248 ක් සඳහා පළාත් පාලන මැතිවරණය පැවැත්වීමට අදාල නාම යෝජනා දැන්වීම් අද නිකුත් කරන බව ද මැතිවරණ කොමිෂන් සභාව සදහන් කළා.මැතිවරණය සම්බන්ධයෙන් වන විශේෂ සාකච්ඡාවක් ලබන 7 වන දා මැතිවරණ මහලේකම් කාර්යාලයේදී පැවැත්වීමට නියමිත අතර ඊට දිස්ත්‍රික් තේරීම්භාර නිලධාරීන් ද කැඳවා තිඛෙනවා.අද නාම යෝජනා දැන්වීම නිකුත් කරන ආයතනවලට අදාලව නාම යෝජනා කැඳවීම ලබන 18 වන දා සිට 21 වන දා දහවල් දක්වා සිදුකිරීමට නියමිතයි.ස්වාධීන කණ්ඩායම්වලට අද සිට ලබන 20 වන දා මධ්‍යහන දක්වා ඇප මුදල් තැන්පත් කළ හැකිවනවා.

26038

ආසාදිතයන්

19032

සුවය ලැබූ

6877

දැනට රෝගීන්

129

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.