මියගිය කොරෝනා රෝගියාගේ දේහය නිවසට ගෙනයාමට අවසර නෑ

කොරෝනා වෛරසයේ අසාදනයට ලක්ව ප්‍රතිකාර ලබමින් සිට ඊයේ (28) මිය ගිය අයගේ දේහය පිළිබඳ අවසන් කටයුතු විශේෂඥ අධිකරණ වෛද්‍යවරුන්ගේ,මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂකවරුන්ගේ අධීක්ෂණය යටතේ සිදු කෙරෙන බව සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් විශේෂඥ වෛද්‍ය අනිල් ජාසිංහ මහතා පවසයි.

මාධ්‍යවෙත අඳහස් දක්වමින් අනිල් ජාසිංහ මහතා මේ බව කීය.

මිය ගිය පුද්ගලයා වයස 60ක අයෙක් බවත්,වකුකඩු බද්ධයක් සිදු කළ, අධි රුධිර පීඩනය වැළඳුන පුද්ගලයෙක් බවත් පැවසීය.

අවසන් කටයුතු සිදුවන ආකාරය පිළිබඳ නිර්දේශ කර තිබේ. මෘත දේහය අවශ්‍ය අවස්ථවේ දී ඔහුගේ ඥාතීන් දෙදෙනෙකුට මුහුණ පෙන්වීමට කටයුතු කෙරේ.දේහය නිවසට අරන් යන්නේ නෑ. දේහය විශේෂ ආවරණය බහා රෝහලේ සිටම අවසන් කටයුතු සඳහා රැගෙන යන බව වෛද්‍ය අනිල් ජාසිංහ මහතා පැවසිය.

1182

ආසාදිතයන්

712

සුවය ලැබූ

460

දැනට රෝගීන්

10

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.