විදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශයේ නිලධාරීන්ගේ ක්‍රියාකාරකම් සම්බන්ධයෙන් අවධානයෙන් සිටින ලෙස අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ විදේශ කටයුතු ඇමැති තිලක් මාරපන මහතාට උපදෙස් දී තිඛෙනවා.
රජය විසින් ගනු ලැබු තීන්දු පිළිබඳව විදේශ අමාත්‍යාංශයේ ඉහළ නිලධාරිනියක් මාධ්‍යයට අදහස් පළ කිරීම සම්බන්ධයෙන් කරුණු විමසමින් අගමැතිවරයා මේ පිළිබඳව දැනුම්දී තිබුණා.කොළඹ රුසියානු තානාපති කාර්යාලයේ ඉල්ලීමකට අනුව රජයේ මාධ්‍ය ඇතුළු මාධ්‍ය කිහිපයක නිවේදනයක් පළ කරවා ගැනීමට බලපෑම් කළ විදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශයේ මෙම ඉහළම නිලධාරිනිය සම්බන්ධයෙන් පරීක්ෂණයක්ද මේ වනවිට ආරම්භ කර තිඛෙනවා. ශ්‍රී ලංකාවේදී අත්අඩංගුවට ගනු ලැබූ මහා පරිමාණ මුදල් විශුද්ධිකරණ වංචාවක් සම්බන්ධයෙන් චෝදනා ලැබූ රුසියානු ජාතිකයකු පැනයාම ගැන පළවූ ප්‍රවෘත්ති සම්බන්ධයෙන් විදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශයේ ඉහළම නිලධාරිනිය මාධ්‍ය ආයතන වෙත කරුණු පැහැදිලි කිරීමට පියවර ගෙන ඇති බවයි වාර්තාවන්නේ.

26038

ආසාදිතයන්

19032

සුවය ලැබූ

6877

දැනට රෝගීන්

129

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.