ඉතියෝපියාවේ සහ කටාර්‌ හි රැඳී සිටි ශ්‍රී ලාංකිකයින්‌ පිරිසක්‌ දිවයිනට

Two passengers wearing face coverings wait for a flight at Phoenix Sky Harbor International Airport on Tuesday, April 14, 2020, in Phoenix. The coronavirus outbreak has caused a significant decrease in air travel. (AP Photo/Ross D. Franklin)

කොවිඩ්19 ව්‍යාප්තිය හේතුවෙන්‌ මෙරටට පැමිණීමට නොහැකිව ඉතියෝපියාවේ සහ කටාර්‌ හි රැඳී සිටි ශ්‍රී ලාංකිකයින්‌ පිරිසක්‌ අද දිවයිනට පැමිණියා.

ඒ, ශ්‍රී ලංකන්‌ ගුවන්‌ සේවයට අයත්‌ විශේෂ ගුවන්‌ යානා දෙකකින්‌.

ඒ අනුව, ඉතියෝපියාවේ සිට පුද්ගලයින්‌ 232 දෙනෙකු හා කටාර්‌ හි සිට පුද්ගලයින්‌ 7 දෙනෙකු දිවයිනට පැමිණ තිබෙනවා. ඔවුන්‌ කටුනායක ගුවන්තොටුපළේදී PCR පරීක්‍ෂණයකට ලක්‌ කෙරුණු අතර, අනතුරුව ඔවුන් නිරෝධායනය සඳහා යොමු කෙරුණා.

2844

ආසාදිතයන්

2593

සුවය ලැබූ

240

දැනට රෝගීන්

11

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.