ඉස්ලාමීය ත්‍රස්ත උමතුවෙන් ප්‍රංශය වෙලී ගොස් ඇති බව ප්‍රංශ ජනාධිපති එමානුවෙල් මැක්රෝන් පවසනවා. ඒ හේතුවෙන් ප්‍රංශයේ නගර පුරා හත්දහසක පමණ හමුදා බට පිරිස් යොදා ආරක්ෂාව තර කිරීමට කටයුතු යොදා ඇති බවයි ඔහු වැඩිදුරටත් පවසන්නේ.

සති කිහිපයක් තුළ දෙවෙනි වතාවටත් ප්‍රංශයේ ඉස්ලාමීය අන්තවාදියෙකු විසින් පිහි ප්‍රහාරයක් එල්ල කර පුද්ගලයන් තිදෙනෙකු ඝාතනය කිරීමත් සමගයි ප්‍රංශ ජනාධිපතිවරයා මේ  බව ප්‍රකාශ කර තිබෙන්නේ. එරට නීස් නගරයේ දේවස්ථානයකදී එල්ල කළ පිහි ප්‍රහාරයට සම්බන්ධ සැකකරු අත්අඩංගුවට ගෙන තිබෙනවා. ඔහු මීට දින කිහිපයකට පෙර ටියුනීසියාවේ සිට යුරෝපයට සංක්‍රමණික බෝට්ටුවක් මගින් පැමිණි අයෙක් බවටයි තොරතුරු හෙළිව තිබෙන්නේ. චාලි හෙබ්ඩේ නැමති උපහාසාත්මක සගරාවේ නබි තුමන් ගැන පළවූ කාටුනයක් තම  පන්තියේ සිසුන් හට  පෙන්වු පැරිසියේ  ගුරුවරයෙකු ද මීට සති දෙකකට    පෙර හිස ගසා මරා දැමූ  පුවතක්  වාර්තා වුණා.

මෙම සිද්දීන්ගෙන් අනතුරුව ප්‍රංශ ජනාධිපතිවරයා සිදු කළ ප්‍රකාශ මුස්ලිම් ලෝකයේ විවේචනයට ලක්වී ඇති අතර ඇතැම් මුස්ලිම් රාජ්‍යයන් ප්‍රංශ නිෂ්පාදන පවා මිලදී ගැනීම වර්ජනය කර ඇති බවයි වාර්තා වන්නේ.

22028

ආසාදිතයන්

15816

සුවය ලැබූ

6113

දැනට රෝගීන්

99

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.