ආසන්න පුවත් ප්‍රධාන-පුවත් වැඩියෙන් නැරඹූ

උතුරේ සියලු පාසල් දින දෙකක් වසා දමයි

බෙදා හරින්න :

බූරවී සුලි කුණාටු තත්වය හේතුවෙන් උතුරු පලාතට පවතින අවධානම සලකා උතුරේ සියලුම පාසල් හෙට (03) සිට දින දෙකක් වසා තැබීමට පියවර ගත් බවට උතුරු පලාත් ආණ්ඩුකාර පී.එස්.එම්.චාල්ස් මහත්මිය පැවසුවාය.
බූරවී සුලි කුණාටු තත්වය අද සවස වන විට උතුරු පලාතට යම් අයුරකින් බවට කාලගුණ විද්‍යා දෙපාරතමේන්තුවෙන් නිවේදනය කිරීමත් සමග උතුරේ පාසල් ළමුන්ගේ ආරක්ෂාව වෙනුවෙන් මෙම පියවර ගත් බවට උතුරු පලාත් ආණ්ඩුකාර කාර්යාලය කියා සිටියි.
මේ අනුව උතුරු පලාතේ පාසල් හෙට (03) සහ අනිද්දා යන දිනයන්හි වසා තැබෙන අතරම ජනතාවටද ආරක්ෂාකාරීව ගමන් කටයුතු වලින් වැලකි නිවෙස් වෙතට වී සිටින ලෙසටද උතුරු පලාත් ආණ්ඩුකාර කාර්යාලය වැඩි දුරටත් පවසා සිටියේය. –  වන්නි රොමේෂ් මධුෂංඛ

53408

ආසාදිතයන්

45820

සුවය ලැබූ

7324

දැනට රෝගීන්

270

මරණ

බෙදා හරින්න :

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.