නාම යෝජනා ප්‍රතික්ෂේපවීම ගැන පෙත්සම් 3ක් අද විභාගයට

ශ්‍රී ලංකා පොදු ජන පෙරමුණේ පොහොට්‌ටුව ලකුණෙන් මහරගම නගර සභා මැතිවරණයට සහ තවත් පිළිගත් දේශපාලන පක්‍ෂ 02 කින් හා ස්‌වාධීන කණ්‌ඩායමකින් පළාත් පාලන ආයතන 03 ක මැතිවරණවලට තරග කිරීමට භාරදුන් නාම යෝජනා පත්‍ර ප්‍රතික්‌ෂේප කිරීමට එරෙහිව ගොනු කර තිබූ පෙත්සම් අද විභාගයට ගනු ලබනවා.

කොළඹ නගර සභා මැතිවරණයට ජාතික ජනතා පක්‍ෂයෙන්ද, මොරටුව නගර සභා මැතිවරණයට ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනතා පෙරමුණෙන් සහ ස්‌වාධීන කණ්‌ඩායමක්‌ද තරග කිරීමට ඉදිරිපත් කළ පෙත්සම් විභාගයද මෙසේ අභියාචනාධිකරණය හමුවේ පැවැත්වීමට නියමිතයි.

මොරටුව ස්‌වාධීන කණ්‌ඩායමේ නාම යෝජනා පත්‍රය ප්‍රතික්‌ෂේප කිරීමට එරෙහිව පෙත්සම ගොනු කරනු ලැබුවේ එම කණ්‌ඩායම් නායක මොරටුව කොරලවැල්ලේ පදිංචි ප්‍රියන්ත මැන්ඩිස්‌ මහතා විසිනි.

මෙම පෙත්සම් ඊයේ අභියාචනාධිකරණයේ සභාපති එල්.ටී.බී. දෙහිදෙණිය සහ විනිසුරු ශිරාන් ගුණරත්න යන මහත්වරු හමුවේ විභාගයට ගැනීමට නියමිතව තිබුණ නමුත් අද දිනට කල් තබනු ලැබුවේ පෙත්සම්කරුවන් හා වගඋත්තරකරුවන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටි නීතිඥවරු සාකච්ඡා කොට ඇතිකරගත් එකඟතාවකට අනුවයි.

5685

ආසාදිතයන්

3457

සුවය ලැබූ

2215

දැනට රෝගීන්

13

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.