සිංගප්පූරු අගමැති ලී සියෙන් ලූන්ග් මහතා අද පස්වරුවේ දිවයිනට පැමිණෙනවා. ඒ දෙදින නිල සංචාරයක් සදහායි.

සිංගප්පූරු අගමැතිවරයා හෙට උදෑසන නිල හමුදා උත්තමාචාර සහ ආචාර වෙඩිමුර සහිතව ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේ දී පිළිගනු ලබන අතර එයින් අනතුරුව ඒ මහතා සහ ශ්‍රී ලංකා ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා අතර ද්විපාර්ශ්වික සාකච්ඡා ආරම්භ වීමට නියමිතයි. මෙම ද්විපාර්ශ්වික සාකච්ඡාවලින් අනතුරුව ශ්‍රී ලංකාව සහ සිංගප්පූරුව අතර නිඳහස් වෙළෙඳ ගිවිසුමක් සඳහා අත්සන් තැබෙනු ඇති.

මෙම සංචාරය අතරතුර දී සිංගප්පූරු අගමැති ලී සියෙන් ලූන්ග් මහතා ශ්‍රී ලංකා අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ද හමුවී දෙරට අතර ආර්ථික, වෙළෙඳ සහ ආයෝජන සහයෝගිතාව සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා පැවැත්වීමට නියමිතයි. එම සාකච්ජා පැවැත්වෙන්නේ හෙට දිනයේදීයි.සිංගප්පූරු අගමැතිවරයා, සිංගප්පූරුව සහ ශ්‍රී ලංකාව යන දෙරටේම ප්‍රමුඛ පෙළේ ව්‍යාපාරිකයන් හා ආයෝජකයන් සහභාගී වන ව්‍යාපාරික සංසඳයකට සහභාගී වීමට ද නියමිතව තිඛෙනවා.

23484

ආසාදිතයන්

17002

සුවය ලැබූ

6366

දැනට රෝගීන්

116

මරණ

බෙදා හරින්න :

Leave a Reply

Your email address will not be published.