මෙවර වෙසක් උත්සවය මැයි මස මුල් සතියට යෙදී ඇති බැවින් මැයි පළමු වනදාට යෙදෙන ලෝක කම්කරු දින සැමරුම් පෙළපාළි සහ රැලි කල් දමන්නැයි මහානායක හිමිවරුන් අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා වෙත ඉල්ලීමක් සිදුකර තිඛෙනවා.
මල්වතු -අස්ගිරි මහා නායක හිමිවරු ද රාමඤ්ඤ – අමරපුර මහ නා හිමිවරු ද පොදුවේ පසුගිය සිකුරාදා අගමැතිවරයාට මේ ඉල්ලීම ඉදිරිපත් තිබුණා.
වෙසක් සතියේ සිදු කෙරෙන ආගමික කටයුතු සහ බෞද්ධ ජනතාවගේ බුද්ධාලම්බන ප්‍රීතියට අගතියක් නොවනු පිණිස එකී කාලයේ දේශපාලන රැස්වීම් හෝ පෙළපාලි හෝ නො පැවැත්වීම මැනවි බැව් මහනායක හිමිවරුන් නිකුත් කළ නිවේදනයේ ඇතුලත්.
මහ නායක හිමිවරුන්ගේ එකී ඉල්ලීම පිළිබඳව අවධානය යොමු කළ අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ඒ පිළිබඳව අනෙක් දේශපාලන පාර්ශ්වයන් සමඟ කරුණු සාකච්ඡා කොට සතියක් ඇතුළත පිළිතුරක් ලබා දෙන බවට දන්වා යවා තිඛෙනවා.

20508

ආසාදිතයන්

14497

සුවය ලැබූ

5921

දැනට රෝගීන්

90

මරණ

බෙදා හරින්න :