යාල ජාතික වන උද්‍යානයේ සිටි ඇතකු ඝාතනය කොට එයින් ලබාගත් ගජමුතු දෙකක් රුපියල් ලක්‍ෂ 70කට අලෙවි කිරීම සඳහා උත්සාහ කිරීමේදී අත්අඩංගුවට ගෙන රක්ෂිත බන්ධනාගාරගත කර සිටින සැකකරුවන් තිදෙනකු අද යළිත් දඹුල්ල මහෙස්ත්‍රාත් කෝසල බණ්ඩාර ඉලංගසිංහ මහතා හමුවට ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතයි.

බුත්තල පදිංචි අසංග රංග කුමාර (31), කොල්වින් විතානගේ ජයවර්ධන (63) සහ චන්දන නෙලුම් කුමාර (34) යන තිදෙනා මෙසේ පසුගියදා රක්ෂිත බන්ධනාගාරගත කෙරුණා.

යාල ජාතික වන උද්‍යානයේ සිටි දැවැන්ත ඇතකු ඝාතනය කොට ඇතාගේ ගජමුතු දෙකක් රුපියල් ලක්‍ෂ 70කට අලෙවි කිරීම සඳහා දඹුල්ලට පැමිණ බුත්තල ප්‍රදේශයේ ව්‍යාපාරිකයන් දෙදනකු සහ ඔවුන්ගේ මාමා බව කියන සැකකරුවකු අත්අඩංගුවට ගැණුනේ පසුගිය 23 වනදායි.

වෙස්වළාගත් පොලිස් නිලධාරීන් ගැනුම්කරුවන් ලෙස දඹුල්ල පුදබිමේ රැඳී සිටි අවස්ථාවේ ගජමුතු දෙක  අලෙවි කිරීම සඳහා සැකකරුවන් පැමිණ තිබුණා.

යාල ඇතකු මරා ඇත් දළ යුගල තුළ තිබූ ගජමුතු ලබාගත් බව ගනුදෙනුවට පෙර පොලිස් නිලධාරීන්ට මෙම සැකකරුවන් ප්‍රකාශ කර තිබුණද පසුව ඔවුන් ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ තමන් ගජමුතු දෙක තවත් පුද්ගලයකුගෙන් මිලදී ගත් අතර එම පුද්ගලයා මේ වන විට මියගොස් ඇති බවයි.

22501

ආසාදිතයන්

16226

සුවය ලැබූ

6168

දැනට රෝගීන්

107

මරණ

බෙදා හරින්න :